GARDEN CITY JUNIOR NETBALL LEAGUE -

VENUE DETAILS:  matches from September to April are played on the netball courts at Stanborough School, Lemsford Lane, Welwyn Garden City AL8 6YR .  Always arrive 20 minutes before the match start time.

Fixture dates for September 2019 to March 2020 are below.  

September 15

9am Y7 Yellow v Kardale court 9

10am Y7 Blue v JNA court 9

11am Y8 Red v Watford court 4

12pm Y9 Red v Wodson Park Sky court 9

12pm Y9 Yellow v Kardale Yellow court 8

1pm Y9 Blue v SAS court 4

1pm NNC Neptune v Hatfield court 9

September 22 (Y5/6 only)

9am-1.30pm approx

October 6

9am Y9 NNC RED v Wodson Park court 9

9am Y9 NNC YELLOW v Kardale Yellow court 9

10am NNC NEPTUNE v Hatfield U16 court 4

10am NNC MERCURY v Harpenden court 7

10am NNC SATURN v Dacorum court 6

11am Y6 NNC RED v Hornets Navy court 4

11am Y6 NNC YELLOW v Tring Pink court 8

12pm Y8 NNC RED v Watford court 4

12pm Y8 NNC YELLOW v SAS court 8

1pm Y8 NNC BLUE v Hatfield Black court 8

1pm Y9 NNC BLUE v Tring court 4

October 13

9am Y9 NNC RED v Storm court 8

9am Y9 NNC YELLOW v Wodson Park court 9

10am Y5 NNC RED v Wodson Sky court 5

10am Y5 NNC YELLOW v Hornets Orange court 4

10am Y5 NNC PINK v Tring Black court 9

11am Y6 NNC RED v JNA court 4

11am Y6 NNC YELLOW v Watford court 7

12pm Y7 NNC BLUE v Kardale Blues court 7

1pm Y7  NNC RED v NNC YELLOW court 9

October 27

10am Y6 NNC YELLOW v Wodson Sky court 9

10am Y8 NNC YELLOW v Storm court 4

11am Y9 NNC BLUE v Wodson Park court 3

12pm Y9 NNC RED v Uplay Ricky court 8

12pm Y9 NNC YELLOW v Storm court 9

1pm NNC MERCURY v SAS Scarletts court 8

1pm NNC SATURN v SAS Sapphires court 9

November 3

10am Y7 NNC RED v PRIORY court 7

11am Y8 NNC YELLOW v Uplay Ricky court 6

11am Y9 NNC BLUE v Harpenden Hawks court 1

12pm Y8 NNC RED v Wodson Park Sky court 6

12pm Y5 NNC RED v NNC YELLOW court 9

12pm Y5 NNC YELLOW v NNC RED court 9

1pm Y5 NNC PINK v Tring Pink court 8

November 17

9am Y6 NNC RED v Tring Black court 4

10am Y7 NNC RED v SAS court 3

10am Y7 NNC BLUE v Tring Pink court 7

11am Y7 NNC YELLOW v Priory court 9

11am Y8 NNC RED v Dacorum court 2

11am Y8 NNC BLUE v Tring court 7

12pm Y5 NNC PINK v Wodson Aqua court 7

1pm NNC NEPTUNE v SAS court 4

1pm NNC MERCURY v Uplay Harpenden court 7

1pm NNC SATURN v SAS Scarletts court 8

November 24

9am Y9 NNC RED v AFNNC Black court 6

9am Y9 NNC YELLOW v Uplay Ricky court 8

9am NNC MERCURY v Wodson Park court 4

9am NNC SATURN v Uplay Harpenden court 5

10am Y5 NNC RED v Wodson Navy court 6

10am Y5 YELLOW v Wodson Sky court 8

11am Y6 NNC RED v Uplay Ricky court 4

11am Y6 NNC YELLOW v AFNNC court 7

12pm Y7 NNC BLUE v Uplay RIcky 2 court 9

1pm Y7 NNC RED v Storm court 4

1pm Y7 NNC YELLOW v SAS court 5

December 1

9am Y9 NNC BLUE v Hatfield Silver court 7

10am Y8 NNC RED v Hornets Navy court 7

11am Y6 NNC YELLOW v Harpenden Black court 6

12pm Y8 NNC YELLOW v Chesham Stags court 1

12pm Y8 NNC BLUE v Wodson Park court 7

1pm NNC NEPTUNE v Uplay Ricky court 4

1pm NNC MERCURY v Chesham Stags court 5

1pm NNC SATURN v Wodson court 9

December 8 (reserve date)

January 12

9am Y9 NNC RED v Dacorum court 6

9am Y9 NNC YELLOW v AFNNC Black court 5

10am Y9 NNC BLUE v HHR court 7

10am NNC NEPTUNE v AFN court 1

11am Y7 NNC RED v AFNNC Blacks court 8

11am NNC MERCURY v Dacorum court 3

11am NNC SATURN v Chesham court 2

12pm Y7 NNC YELLOW v Storm court 2

12pm Y7 NNC BLUE v Wodson Park Aqua court 7

1pm Y5 NNC RED v Wodson Reds court 4

1pm Y5 NNC YELLOW v Wodson Navy court 5

1pm Y5 NNC PINK v AFNNC court 6

January 19

9am Y5 NNC RED v AFNNC court 1

9am Y5 NNC YELLOW v Wodson Reds court 4

9am Y5 NNC PINK v Harpenden Reds court 7

10am Y8 NNC RED v  ? court 5

10am Y6 NNC RED v AFNNC court 1

10am Y6 NNC YELLOW v Hatfield White court 8

11am Y7 NNC BLUE v AFNNC Whites court 3

11am Y8 NNC YELLOW v Harpenden Hawks court 1

1pm Y8 NNC BLUE v Harpenden Hawks court 9

February 2

9am Y8 NNC BLUE v AFNNC White court 6

9am NNC MERCURY v Hatfield Indigo court 4

9am NNC SATURN v Harpenden court 3

10am Y5 NNC RED v Chesham court 2

10am Y5 NNC YELLOW v AFNNC court 1

10am Y5 NNC PINK v Harpenden Black court 8

10am NNC NEPTUNE v Dacorum court 2

11am Y7 NNC RED v Dynamos Surge court 4

11am Y7 NNC YELLOW v Chesham Stags court 3

12pm Y7 NNC BLUE v Harpenden Hawks court 7

12pm Y9 NNC BLUE v Kardale Blue court 4

1pm Y9 NNC RED v Harpenden Hawks court 7

1pm Y9 NNC YELLOW v Dacorum court 6

February 9

9am Y9 NNC BLUE v Watford court 9

10am Y9 NNC RED v Hatfield Black court 8

10am NNC SATURN v Hatfield court 6

11am Y5 NNC RED v Hatfield court 5

11am Y5 NNC YELLOW v Chesham court 4

11am Y5 NNC PINK v Kardale court 8

12pm Y6 NNC RED v Dynamos court 2

12pm Y8 NNC RED v Hornets Orange court 5

1pm Y8 NNC BLUE v Uplay Harpenden Navy court 4

1pm Y6 NNC YELLOW v Kardale Blue court 8

February 23

9am Y6 NNC RED v Uplay Harpenden court 3

9am Y7 NNC RED v Harpenden Hawks Red court 8

9am Y7 NNC YELLOW v Dynamos Surge court 7

9am Y9 NNC YELLOW v Harpenden Hawks court 4

10am Y7 NNC YELLOW v Hatfield Blacks court 7

11am NNC NEPTUNE v Harpenden Hawks court 8

12pm Y8 NNC RED v Priory court 4

12pm Y6 NNC YELLOW v Kardale Yellow court 9

12pm Y8 NNC YELLOW v Hatfield White court 7

1pm Y6 MATCHES TBC

March 1

9am Y6 MATCHES TBC

10am Y7 NNC YELLOW v Harpenden Hawks Red court 8

11am Y7 NNC RED v Hatfield White court 4

11am Y7 NNC BLUE v HHR court 8

11am Y8 NNC BLUE v JNA court 3

12pm Y8 NNC RED v Tring court 7

12pm NNC MERCURY v NNC SATURN court 5

12pm NNC Y5 YELLOW v Hatfield court 9

1pm Y5 NNC RED v Hornets Navy court 3

1pm Y5 NNC PINK v Wodson Yellow court 9

March 15

9am Y5 NNC RED v Hornets Orange court 5

9am Y5 NNC YELLOW v Hornets Navy court 4

9am Y5 NNC PINK v St Michaels court 9

10am Y7 NNC RED v Chesham Stags court 2

10am Y7 NNC YELLOW v AFNNC Blacks court 1

10am Y8 NNC YELLOW v HHR court 8

11am Y9 NNC BLUE v Priory court 9

12pm Y9 NNC RED v Kardale Yellow court 9

12pm Y9 NNC YELLOW v Hatfield Black court 8

1pm NNC NEPTUNE v Hatfield Purple court 3

1pm NNC MERCURY v Priory court 9

March 29

9am Y6 NNC YELLOW v SAS court 8

9am NNC MERCURY v SAS court 4

9am NNC SATURN v Priory court 5

9am Y6 NNC RED v Hatfield court 6

10am Y7 NNC BLUE v Hornets Blue court 8

11am Y7 NNC RED v Kardale Yellows court 7

11am Y7 NNC YELLOW v Hatfield White court 6

12pm Y8 NNC RED v Uplay Ricky court 3

12pm Y8 NNC BLUE v Kardale Blues court 7

1pm Y8 NNC YELLOW v Kardale Yellow court 9

29 April 5 (reserve date)