January 12

9am Y9 NNC RED v Dacorum court 6
9am Y9 NNC YELLOW v AFNNC Black court 5
10am Y9 NNC BLUE v HHR court 7
10am NNC NEPTUNE v AFN court 1
11am Y7 NNC RED v AFNNC Blacks court 8
11am NNC MERCURY v Dacorum court 3
11am NNC SATURN v Chesham court 2
12pm Y7 NNC YELLOW v Storm court 2
12pm Y7 NNC BLUE v Wodson Park Aqua court 7
1pm Y5 NNC RED v Wodson Reds court 4
1pm Y5 NNC YELLOW v Wodson Navy court 5
1pm Y5 NNC PINK v AFNNC court 6

January 19

9am Y5 NNC RED v AFNNC court 1
9am Y5 NNC YELLOW v Wodson Reds court 4
9am Y5 NNC PINK v Harpenden Reds court 7
10am Y8 NNC RED v  ? court 5
10am Y6 NNC RED v AFNNC court 1
10am Y6 NNC YELLOW v Hatfield White court 8
11am Y7 NNC BLUE v AFNNC Whites court 3
11am Y8 NNC YELLOW v Harpenden Hawks court 1
1pm Y8 NNC BLUE v Harpenden Hawks court 9

February 2

9am Y8 NNC BLUE v AFNNC White court 6
9am NNC MERCURY v Hatfield Indigo court 4
9am NNC SATURN v Harpenden court 3
10am Y5 NNC RED v Chesham court 2
10am Y5 NNC YELLOW v AFNNC court 1
10am Y5 NNC PINK v Harpenden Black court 8
10am NNC NEPTUNE v Dacorum court 2
11am Y7 NNC RED v Dynamos Surge court 4
11am Y7 NNC YELLOW v Chesham Stags court 3
12pm Y7 NNC BLUE v Harpenden Hawks court 7
12pm Y9 NNC BLUE v Kardale Blue court 4
1pm Y9 NNC RED v Harpenden Hawks court 7
1pm Y9 NNC YELLOW v Dacorum court 6

February 9

9am Y9 NNC BLUE v Watford court 9
10am Y9 NNC RED v Hatfield Black court 8
10am NNC SATURN v Hatfield court 6
11am Y5 NNC RED v Hatfield court 5
11am Y5 NNC YELLOW v Chesham court 4
11am Y5 NNC PINK v Kardale court 8
12pm Y6 NNC RED v Dynamos court 2
1pm Y8 NNC BLUE v Uplay Harpenden Navy court 4
1pm Y6 NNC YELLOW v Kardale Blue court 8

February 23

GARDEN CITY JUNIOR NETBALL LEAGUE

 

VENUE DETAILS:  matches from September to April are played on the netball courts at Stanborough School, Lemsford Lane, Welwyn Garden City AL8 6YR .

Always arrive 20 minutes before the match start time.

26 SEPT

9am Y9 NNC RED WATFORD PREMIER   COURT 8
10am Y8 NNC RED v JNA DRAGONS   COURT 9
11am Y7 NNC RED v HORNETS ORANGE   COURT 2
11am Y7 NNC YELLOW v WODSON PARK AQUA   COURT 3
11am Y8 NNC  YELLOW v WATFORD PREMIER   COURT 7
1pm U17 NNC BLACK v UPLAY RICKY   COURT 9

3 OCT

9am Y8 NNC RED v KARDALE BLUE   COURT 6
9am Y8 NNC YELLOW v WODSON PARK AQUA   COURT 8
10am Y7 NNC RED v KARDALE YELLOW   COURT 2
11am Y9 NNC YELLOW v TRING PINK   COURT 9
11am U17 NNC RED v SAS SCARLETS   COURT 1
11am U17 NNC YELLOW v STEVENGE STORM   COURT 3

10 OCT

9am Y6 NNC RED v HORNETS NAVY   COURT 6
9am Y6 NNC YELLOW v WODSON PARK AQUA   COURT 8
10am Y5 NNC RED v AFN PINKS   COURT 4
10am Y5 NNC YELLOW v AFN BLACKS   COURT 8

11am U17 NNC RED v TURNFORD COURT 3
11am U17 NNC YELLOW v UPLAY RICKY   COURT 6

1pm Y7 NNC BLACK v HH RANGERS  COURT 7 

17 OCT

9am Y9 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 7

10am Y9 NNC RED v AFN BLACKS   COURT 6

10am U17 NNC BLACK v SAS 2   COURT 9

12pm Y7 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 9

12pm Y7 NNC BLACK v PRIORY  COURT 7

1pm Y6 NNC RED v KARDALE   COURT 6

1pm Y6 NNC YELLOW v CHESHAM STAGS   COURT 7

7 NOV

9am Y9 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 7

10am Y9 NNC RED v AFN BLACKS   COURT 6

11am Y8 NNC RED v SAS   COURT 9

11am Y8 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS RED   COURT 4

12pm Y6 NNC RED v AFN BLACKS   COURT 7

1pm Y5 NNC RED v HORNETS ORANGE   COURT 3

1pm Y5 NNC YELLOW v HORNETS NAVY   COURT 9

21 NOV

9am Y8 NNC YELLOW v JNA PHOENIX   COURT 8

10am Y7 NNC RED v WODSON PARK NAVY   COURT 3

10am Y7 NNC YELLOW v HH RANGERS   COURT 8

10am Y7 NNC BLACK v UPLAY RICKY  COURT 7

11am  Y6 NNC RED v TRING   COURT 6

11am Y6 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 8

12pm Y5 NNC RED v HORNETS   COURT 7

12pm Y5 NNC YELLOW v KARDALE   COURT 9

1pm U17 NNC RED v DACORUM   COURT 1

1pm U17 NNC YELLOW v CHESHAM STAGS   COURT 3

1pm U17 NNC BLACK v WODSON PARK WAVES   COURT 8

5 DEC

11am U17 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 4

11am U17 NNC BLACK v DACORUM

12pm Y9 NNC RED v HERTS DYNAMONS   COURT 2

1pm Y8 NNC YELLOW v HH RANGERS   COURT 7

16 JAN

9am U17 NNC RED v HORNETS ORANGE   COURT 1

9am U17 NNC YELLOW v HARPENDEN HAWKS RED   COURT 4

10am Y9 NNC RED v HH RANGERS   COURT 8

11am Y9 NNC YELLOW v KARDALE BLUE   COURT 9

12pm Y8 NNC RED v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 5

12pm Y8 NNC YELLOW v HERTS DYNAMOS RED   COURT 9

1pm Y7 NNC RED v HERTS DYNAMOS BLACK  COURT 1

1pm Y7 NNC YELLOW v UPLAY RICKY   COURT 9

30 JAN

9am Y7 NNC RED v HATFIELD PURPLE   COURT 2

9am Y7 NNC YELLOW  v UPLAY RICKY  COURT 9

9am Y7 NNC BLACK v WODSON PARK AQUA  COURT 7

10am Y6 NNC RED v HATFIELD WHITE   COURT 6

11am Y6 NNC YELLOW v PRIORY   COURT 6

12pm U17 NNC RED v WODSON PARK OCEAN   COURT 3

12pm U17 NNC BLACK v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 6

1pm Y8 NNC RED v HATFIELD WHITE   COURT 5

1pm Y8 NNC YELLOW v STEVENAGE STORM   COURT 9

6 FEB

9am Y9 NNC YELLOW v UPLAY RICKY   COURT 8

10am Y9 NNC RED v JNA ROCKETS   COURT 3

11am Y7 NNC RED v HORNETS NAVY   COURT 3

11am Y7 NNC YELLOW v WATFORD PREMIER   COURT 7

12pm Y5 NNC RED v TURNFORD TWIGLETS   COURT 9

12pm Y6 NNC YELLOW v ST NICHOLAS   COURT 5

1pm U17 NNC YELLOW v WODSON PARK BLUEBELLES   COURT 6

1pm U17 NNC BLACK v HATFIELD WRENS   COURT 9

27 FEB

10am Y6 NNC YELLOW v UPLAY RICKY   COURT 4

11am Y5 NNC RED v HARPENDEN HAWKS   COURT 2

11am Y5 NNC YELLOW v HATFIELD WHITE   COURT 7

12pm U17 NNC RED v KARDALE U16   COURT 2

12pm U17 NNC YELLOW v HORNETS NAVY   COURT 4

1pm Y8 NNC YELLOW v CHESHAM STAGS   COURT 7

6 MAR

9am Y6 NNC RED v WATFORD PREMIER   COURT 8

11am U17 NNC BLACK v JNA BEES   COURT 9

12pm Y9 NNC RED v KARDALE GOLD   COURT 4

12pm Y9 NNC YELLOW v STEVENAGE STORM   COURT 9

1pm NNC Y5 YELLOW v HARPENDEN HAWKS BLACK   COURT 7

13 MAR

20 MAR

9am Y6 NNC RED v HERTS DYNAMOS RED   COURT 7

11am Y5 NNC RED v HATFIELD PURPLE   COURT 2

11am Y9 NNC RED v  STEVENAGE STORM   COURT 7

11am Y9 NNC YELLOW v CHESHAM STAGS   COURT 9

12pm Y8 NNC RED v AFN BLACKS   COURT 4

1pm Y7 NNC YELLOW v CHESHAM STAGS   COURT 7

1pm Y7 NNC BLACK v NNC YELLOW  COURT 7

9am Y8 NNC RED v HERTS DYNAMOS REDS   COURT 6

9am Y8 NNC YELLOW v UPLAY RICKY   COURT 9

10am Y7 NNC RED v AFN PINKS   COURT 1

10am Y7 NNC BLACK v WATFORD PREMIER  COURT 7

11am Y6 NNC RED v WODSON PARK SKY   COURT 6

12pm Y5 NNC RED v HERTS DYNAMOS BLACK   COURT 6

12pm Y5 NNC YELLOW v HERTS DYNAMOS RED   COURT 9

1pm U17 NNC RED v PRIORY   COURT 2

1pm U17 NNC BLACK v KARDALE   COURT 8